statystyka
środa, 26 sierpnia 2009

Nie z blogowaniem, ale z Bloxem jako dostawcą serwera i oprogramowania. Wszystkich stałych i przypadkowych czytelników zapraszam na nową lokalizację:

Nie ma to jak kłopoty...

12:05, yarpenzirgin , Nowy blog
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 24 sierpnia 2009

W dyskusji Unieważnienie małżeństwa można przeczytać zdanie:

Unieważnienie małżeństwa to termin, który może być zastosowany wyłącznie w sytuacji ogłoszenia, że pomimo dopełnienia formalności urzędowych, związek małżeński nie został zawarty.

Bezwładność myślenia jest zadziwiająca. Gdyby jeszcze to był pojedynczy przypadek, to sprawa była by zrozumiała, bo przecież każdy ma prawo popełnić błąd i coś źle zrozumieć... Ale tak nie jest. Sposób myślenia i rozumienia określenia "unieważnienie małżeństwa" jest dośc powszechny. Równocześnie pojawia się przekonanie, że "stwierdzenie nieważności" jest tożsame z "rozwód", podczas gdy w rzeczywistości są to określenia całkowicie sobie przeciwstawne.

Zobrazujmy to na prostym przykładzie pokolorowanego tekstu w czasie:

1. Chwila pierwsza: Test 1, Tekst 2

2. Chwila druga: Test 1, Tekst 2.

Stwierdzono, że tekst pierwszy nigdy nie był czerwony, tekst drugi przestał być czerwony.

Analogicznie jest z małżeństwami: Stwierdzenie nieważności jest jak określenie koloru Tekstu 1: Nigdy nie miało miejsca (Tekst 1 nigdy nie był czerwony). Unieważnienie małżeństwa jest jak w Tekscie 2: Istniejące małżeństwo przestało istnieć (Tekst 2 przestał być czerwony).

Stosowanie tych terminów, tak jak uczynił autor zacytowanego tekstu, jest nie dość, że całkowicie bezzasadne, to jeszcze absolutnie błędne i wprowadzające w błąd czytelników, którzy mogą odnieść wrażenie, że stwierdzenie nieważności powoduje unieważnienie ważnego małżestwa. 

środa, 19 sierpnia 2009
wtorek, 18 sierpnia 2009
Potrafi zaślepić nawet na treść Słowa Bożęgo.
czwartek, 13 sierpnia 2009
A dokładniej o protestancich kryteriach oceny, czy dana księga jest natchniona przez Boga. Siedem najczęściej spotykanych argumentów "przeciw" z krótkim omówieniem.
środa, 12 sierpnia 2009
wtorek, 11 sierpnia 2009
Trochę zrywam z chronologia prezentowania tego dekretu, ale ten kanon jest bardzo ciekawy.
sobota, 08 sierpnia 2009
Myśli, które mnie naszły po przeczytaniu pewnej wypowiedzi.
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41