statystyka
wtorek, 06 listopada 2018

Jak powszechnie wiadomo, a to akurat jest prawda, PiS ma zdecydowaną i bardzo gwałtownie działającą opozycję. Opozycja z kolei, co również wiadomo, ma zdecydowaną i bardzo gwałtownie działającą grupę zwolenników. Także w Internecie, gdzie można znaleźć bardzo wiele miejsc, w których uzewnętrzniają swoje poglądy (np. na Facebooku istnieje wiele grup przeciwników PiS). Zamieszczają memy, grafiki i inne rzeczy, które w ich mniemaniu uderzają w partię J. Kaczyńskiego.

Ostatnio popularna jest taka grafika:

Zaintrygowany postanowiłem powiedzieć "sprawdzam" i wyszukałem sobie co dokładnie zostało wtedy powiedziane. W rzeczywistości J. Kaczyński powiedział: "Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wierzyć, że my kłamiemy, bo to jest przecież w tej chwili taktyka naszych przeciwników." - https://wpolityce.pl/polityka/414550-dziennikarz-wp-tworzy-fake-news-z-cytatem-kaczynskiego

Wysłałem stosowną informację do osób, które zajmują się obsługą dwóch grup na Facebooku, gdzie znalazłem tę grafikę jako "wstępniak".

Reakcja?

Żadna. Ni odpowiedzi, ni usunięcia grafiki. Jasno pokazali, że mimo świadomości, iż kłamią, nie zamierzają zaprzestać tej praktyki i dalej będą rozpowszechniać fałszywe informacje.

Smutny wniosek jest taki, że w polityce i najeżdżaniu na znienawidzoną partię wszystkie chwyty dozwolone.

czwartek, 17 maja 2018

Nie pierwszy raz pokazali, że mają w rufie wszystko i wszystkich kiedy chodzi o własny biznes. Jak trzeba, to Niemcy będą wołali o konieczności dbania o interesy całej UE, albo poszczególnych państw, które do Unii należą, ale... Tylko do czasu, kiedy nie godzi to w ich interesy.

Nord Stream 2 dobitnie pokazał, że Niemcy mają gdzieś całą Europę Środkową. Co tam, że dzięki tej rurze Rosja będzie mogła szantażować Polskę, Ukrainę, Litwę czy inne państwa. Ważne, że my będziemy mieli tańszy gaz. A że inni oberwą? W rufie z nimi.

Wiecie co? Pieprzyć taki układ. Jeżeli Niemiec dba tylko o swój interes, chociaż udaje, że dba o interes UE i krajów w niej zrzeszonych, to pora ten układ opuścić. Lepiej nam będzie poza Unią. Pora na PLwyjście.

środa, 16 maja 2018

Tomasz Komenda został wreszcie uniewinniony (swoją drogą to określenie budzi mój sprzeciw, ale o tym innym razem). Po 18 latach odsiadki wreszcie i prokuratura, i sądy dopatrzyły się, że człowiek siedział za niewinność.

Tak sobie patrzę na ten wyrok i ciężko mi nie dojść do wnioski, że w tym momencie przed sądem należało by postawić i prokuratora, który go oskarżał, i sędziego, który skazał pana Komendę na 25 lat odsiadki. Za co? Chociażby za zignorowanie żelaznego, niepodważalnego alibi, które posiadał ten człowiek, a które zostało potraktowane jak powietrze.

14:09, yarpenzirgin
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 maja 2018

Dwa wydarzenia w tym samym miej więcej czasie: Marsz wolności 12 maja oraz program "Woronicza 17", który miał miejsce 13 maja.

Co ma piernik do wiatraka?

Posłowie PO, PSL i Nowoczesnej wyszli w środku programu "Woronicza 17" ze studia, ponieważ pan Rachoń uparcie chciał rozmawiać o mieszkaniu posła Gawłowskiego, które było wynajmowane prostytutkom. Pokłosiem tego wyjścia było wezwanie przez PO, PSL i Nowoczesnej, które skierowano do władz TVP, aby pan Rachoń przestał prowadzić program "Woronicza 17". Dosłownie dwa dni wcześnij to samo PO i Nowoczesna protestowały przeciwko obecnym władzom w obronie "konstytucji, zasad demokratycznych i obecności Polski w UE".

Wychodzi na to, że kiedy PO czy Nowoczesna wołają, aby walczyć o wolność w Polsce, to chodzi im o ich wolność i prawo do wypowiedzi. Inni, którzy krytykują te partie lub pokazują afery z nimi związane, mają siedzieć cicho i udawać, że nic się nie dzieje. To jednak nie pierwszy raz, kiedy poprzedni rządzący chcą zmusić niewygodnych im ludzi do zamilknięcia. Tak samo było kiedy rządzili przez poprzednie dwie kadencje.

I jak tu nie nabrać pewności, że gdy ruszają ich protesty, w których wołają o obronę wolności czy demokracji, to chodzi im o ich wersję tych dwóch wartości?

poniedziałek, 15 maja 2017

Od ponad pół roku średnio co drugi dzień jeżdżę do pracy krajową dwójką. Nie jest to daleki dystans, bo zaledwie 55 kilometrów, ale czasami mam wrażenie, że uczestniczę w Grand Prix co najmniej Formuły 1. Szaleńcza prędkość, wyprzedzanie na trzeciego, totalne ignorowanie znaków zakazu... Horror.

W takich chwilach żałuję, że Policja nie ma prawa postawić fotoradaru w dowolnym miejscu bez jakiegokolwiek oznaczenia. Gdyby taki świr, który jedzie 150 km/h dostał dziesięć mandatów na dystansie 10 km trasy, to może wreszcie przestałby gnać jak idiota.

17:25, yarpenzirgin
Link Komentarze (1) »
niedziela, 02 października 2016

Obserwuję sobie to, co się obecnie dzieje w sprawie ustawy zakazującej aborcji w RP, i zastanawiam nad ludźmi, którzy krzyczą o tym, że nie tylko nie powinna być uchwalona, ale wręcz należy zalegalizować zabijanie nienarodzonych na życzenie. O ile potrafię zrozumieć ateistów, to przeraża mnie fakt, że wśród tych protestujących znajdziemy również chrześcijan. Jaka bowiem jest ich wiara i stosowanie się do przykazań?

Nie da się ukryć, że szatan wykonał doskonałą robotę (z jego punktu widzenia oczywiście).10:52, yarpenzirgin
Link Komentarze (5) »
środa, 16 marca 2016

- Prawo jest ponad nami, konstytucja jest ponad nami! Nie ma od tego odejścia! Nie możemy być czarną dziurą w Europie, na Boga! Wyrok trzeba opublikować - powiedział w Radiu Zet prof. Andrzej Rzepliński.

To się nazywa hipokryzja. Najpierw pan Rzepliński łamie prawo i Konstytucję, a teraz woła, że nie można "odchodzić" od prawa. Nie wiadomo czy płakać, czy się śmiać z tego człowieka.

Chyba raczej płakać, że ktoś taki nie dość, że jest sędzią, to jeszcze piastuje urząd prezesa Trybunału Konstytucyjnego, który ma pilnować przestrzegania Konstytucji w RP.  

wtorek, 08 marca 2016

Dostałem właśnie odpowiedź na moje komentarze do filmu Krzywizna Umyslu pana Grzegorza z kanalu Gww15, PLASKA ZIEMIA, JEZUSNONSTOP, w których zaprezentowałem wynik obliczeń dotyczących siły odśrodkowej oraz grawitacji, które działają na ciała umieszczone na równiku Ziemi, oraz link do doświadczenia ze starożytności, które posłużyło do obliczenia obwodu naszej planety. Stwierdziłem, że jest dość ciekawy, więc go poniżej skopiowałem, ale po uważnej analizie wykreśliłem wszystko, co nie jest merytoryczną odpowiedzią (czyli prezentacją kontrargumentów), a stanowi jedynie udawanie greka, personalne wycieczki czy odsyłanie do innych materiałów, których nawet nie podlinkowano:

+Wojciech Todorski Nie wiem jak to co przed chwila obliczyles "UDAWADNIA" ze ziemia to kula? Dalej nie dales zadnego dowodu. Takze, dowodu dalej nie ma poza zalozeniami, przypuszczeniami, spekulacjami I teoriami. Twoja teoria z cieniem I sloncem na podstawie ktorej ktos tam obliczyl niby obwod ziemi nie dowodzi wcale tego ze ziemia to kula, tylko ze slonce sie przesuwa nad ziemia pomiedzy Zwrotnikiem Raka a Koziorozca. Wy wszyscy "wierzycie" w jakies dziwne starozytne postacie jak ten slynny Arystoteles na ktorych "istnienie" nie macie zadnych dowodow poza tym ze dowiedzieliscie sie o nich w szkolach, ale jak przyjdzie do Jezusa Chrystusa to juz fikcja, wymysl, bajka. Naprawde jestescie zalosni I taki jest final tej konwersacji. Dowodu na ziemie kule jak nie bylo tak nie ma, zatem zegnam. Nie mam czasu na glupie gadki, juz to walkuje z wami o kilku lat I dalej nic nie dociera. Poogladajcie sobie filmy w rodzaju Debunking Globe Earth, to moze cos zrozumiecie. Do widzenia.

Patrząc na ten tekst smutno się robi kiedy jedynym merytorycznym fragmentem jest... imię i nazwisko.

10:19, yarpenzirgin
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 41