statystyka
Blog > Komentarze do wpisu

Uczciwość...

Jak powszechnie wiadomo, a to akurat jest prawda, PiS ma zdecydowaną i bardzo gwałtownie działającą opozycję. Opozycja z kolei, co również wiadomo, ma zdecydowaną i bardzo gwałtownie działającą grupę zwolenników. Także w Internecie, gdzie można znaleźć bardzo wiele miejsc, w których uzewnętrzniają swoje poglądy (np. na Facebooku istnieje wiele grup przeciwników PiS). Zamieszczają memy, grafiki i inne rzeczy, które w ich mniemaniu uderzają w partię J. Kaczyńskiego.

Ostatnio popularna jest taka grafika:

Zaintrygowany postanowiłem powiedzieć "sprawdzam" i wyszukałem sobie co dokładnie zostało wtedy powiedziane. W rzeczywistości J. Kaczyński powiedział: "Nie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wierzyć, że my kłamiemy, bo to jest przecież w tej chwili taktyka naszych przeciwników." - https://wpolityce.pl/polityka/414550-dziennikarz-wp-tworzy-fake-news-z-cytatem-kaczynskiego

Wysłałem stosowną informację do osób, które zajmują się obsługą dwóch grup na Facebooku, gdzie znalazłem tę grafikę jako "wstępniak".

Reakcja?

Żadna. Ni odpowiedzi, ni usunięcia grafiki. Jasno pokazali, że mimo świadomości, iż kłamią, nie zamierzają zaprzestać tej praktyki i dalej będą rozpowszechniać fałszywe informacje.

Smutny wniosek jest taki, że w polityce i najeżdżaniu na znienawidzoną partię wszystkie chwyty dozwolone.

wtorek, 06 listopada 2018, yarpenzirgin

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: