statystyka
Blog > Komentarze do wpisu

Dobra robota

Obserwuję sobie to, co się obecnie dzieje w sprawie ustawy zakazującej aborcji w RP, i zastanawiam nad ludźmi, którzy krzyczą o tym, że nie tylko nie powinna być uchwalona, ale wręcz należy zalegalizować zabijanie nienarodzonych na życzenie. O ile potrafię zrozumieć ateistów, to przeraża mnie fakt, że wśród tych protestujących znajdziemy również chrześcijan. Jaka bowiem jest ich wiara i stosowanie się do przykazań?

Nie da się ukryć, że szatan wykonał doskonałą robotę (z jego punktu widzenia oczywiście).niedziela, 02 października 2016, yarpenzirgin

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: janikt, *.adsl.inetia.pl
2016/10/05 07:09:22
Moja koleżanka, umarła bo była chora na białaczkę i była w ciąży z trzecim
dzieckiem, proponowano jej aborcje dla ratowania życia, ale się nie zgodziła,
prawo karne nie miało z tym nic wspólnego, po prostu wiara jej na to nie
pozwoliła.Ktoś kto wierzy w Boga, będzie wiedział co należy zrobić i
szatan mu w tym nie przeszkodzi. Dla pozostałych, którzy będą
chcieli zrobić źle, prawo świeckie jest utrudnieniem, ale nie przeszkodą.
-
2016/10/10 14:05:29
I tak ma być. Prawo ma utrudnić czynienie zła, a nie je ułatwiać. Gdyby miało być inaczej, to w Kodeksie Karnym nie było by przewidzianych kar za morderstwo czy kradzież.
-
Gość: hansu, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2016/12/04 22:34:25
nie uważasz yarpen że budowanie twierdzenia że wszelakie zło jest tworem szatana, a nie woli ludzi jest lekko paranoiczne?

poza tym...

zauważmy że Jezus nikogo nie potępiał, nikogo. Pytanie jakie sobie zadaje czym się różnią od siebie czyny klasyfikowane jako grzech? czy możemy mówić o skali albo wartości?

nie, bo grzech to grzech i nie jest to wcale naiwne myślenie. więc dlaczego mamy kogokolwiek potępiać samemu będąc grzesznymi?

co nie wyklucza tego że jest to złe i nie powinno dochodzić do takich sytuacji. jednak żeby nie popularyzować takich zachowań wystarczy nie promować łatwego życia w internecie czy telewizji, a nie zabraniać aborcji
-
Gość: katoliberalny, *.internetdsl.tpnet.pl
2017/05/02 04:10:52
A skąd wiadomo że aborcja to zło?bo w Biblii niewiele jest o tym,a ten fragment z ks.wyjściaj to jest bardzo niejednoznaczny,a Jezus nic na ten temat nie mówił.Gdyby to było takie zło jak przedstawiacie to chyba by nie omieszkał coś na ten temat powiedzieć,nie?
-
2017/05/14 14:15:47
Skąd wiadomo, że aborcja jest zła? Stąd:

V. Nie zabijaj.