statystyka
Blog > Komentarze do wpisu

Potwierdzenie

Tylko czy aby na pewno?

W dyskusji na forum PROTESTANCI miała miejsce taka wymiana zdań:

Rembov:

Co do wiary, to pamiętaj o słowach Apostoła:
Rz 10:17 BT „Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa.”

Lash:

Rembov to potwierdza SOLA SCRIPTURA
Co maja suchać kazania ksiedza czy słów Chrystusa? A gdzie jestsłowo Chrystusa u kapłana w uatach? czy w Pismie Św?

 Normalnie dowcip dnia, skoro "ze słuchania" według Lasha oznacza "z czytania".

piątek, 31 lipca 2009, yarpenzirgin

Polecane wpisy

  • Szerokość

    Ciek wodny, którego nie ma? Z wytycznych odnośnie podawania informacji w pewnej bazie danych na temat szerokościo np. strumieni: Szerokość cieku lub kanału nale

  • Gdyby...

    ...Kościuszko miał takie armaty pod Maciejowicami, to bitwy by nie przegrał.

  • W tramwaju linii 33

    Starszy człowiek, zwracając się do kobiety, która chciała ustąpić mu miejsca, wypowiedział następujące słowa: - Proszę siedzieć, proszę siedzieć... Emeryt i tak

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: , *.smgr.pl
2009/07/31 22:15:43
Czynność słuchania w terminologii biblijnej nie odnosi się do odbioru informacji w sposób werbalny, ale najczęściej posiada charakter rozważania i rozumienia Słowa, np. powszechnie występujący w Piśmie zwrot 'kto ma uszy do słuchania niech słucha' należy odczytywać w znaczeniu rozumienia treści danego tekstu.
-
2009/08/01 23:17:27
Czynność słuchania w zacytowanej wypowiedzi owszem odnosi się do rozumienia przekazywanych inormacji, ale z jednym ważnym zastrzeżeniem: Ta informacja, tak samo jak reszta nauczania Chrystusa, została przekazana werbalnie. Ponadto, trzeba też pamiętać, że nie tekst, ale właśnie głoszone słowo było i nadal jest podstawowym sposobem przekazywania Ewangelii. Ludzie zaczynają wierzyc i nawracają się z usłyszanego świadectwa, a nie przeczytanej Ewangelii.

Tak więc, niezależnie od liczby wygibasów interpretacyjnych, nie da się przerobić słów św. Pawła z "wiara rodzi się z tego, co się słyszy" na "wiara rodzi się z tego, co się przeczyta".
-
Gość: , *.smgr.pl
2009/08/02 08:49:23
A co powiesz na słowa Jezusa z Ewangelii wg Marka 13:14 - "kto czyta, niech rozumie"? Zauważ, że Jezus w tym miejscu zapowiadał oblężenie i zniszczenie świątyni, jednak nie zasugerował, aby odbierać jego wypowiedź w sposób werbalny, lecz w nieco inny sposób, tj. za sprawą rozumnego czytania.
-
2009/08/02 09:19:37
Mk 13, 14 - Por. Dn 9,27; 1 Mch 1,54.
Nie dziwne, że Chrystus mówi "kto czyta, niech rozumie", skoro używa określenia zastosowanego do opisu posągu bodajże Zeusa, wstawionego do Świątyni w II wieku p.n.e. w w/w księgach.

Pamiętaj, że Jezus nie zapisał żadnego fragmentu swojego nauczania, więc nie tkwij wbłędnym przekonaniu, że mówiąc "kto czyta, niech rozumie", miał na myśli własną wypowiedź.
-
Gość: , *.smgr.pl
2009/08/02 21:04:01
Wprawdzie Jezus nic nie napisał, ale zrobili to jego Apostołowie, np. taki Jan, który zapisał ciekawe słowa w swojej Ewangelii wg Jana 20:31 i 21:24.