statystyka
Blog > Komentarze do wpisu

Dokładniejsi od oryginału

Modelarze

Spacerując po sklepach modelarskim można w wielu z nich, zwłaszcza większych, pooglądać modele wykonane przez różnych modelarzy. Są to modele wykonane różnymi technikami (plastik, karton, drewno itd.), ale w wielu przypadkach można zauważyć powtarzający się motyw:

Szaleńczą wprost dbałość o detale. Jest to dokładność tak wielka, że czasem ma się wręcz wrażenie, iż modelarz chce być dokładniejszy od oryginału.

Tak na moje oko, jest to efekt zdawania sobie sprawy z tego, że modelarz wykonujący model plastikowy lub kartonowy z wycinanki (czyli taki jak ja), podświadomie zdaje sobie sprawę z tego, że jego praca jest zasadniczo odtwórcza. Wykonuje bowiem model, który został przez kogoś wcześniej stworzony, a potem powielony w celu zarobienia pieniędzy. Chcąc więc zrekompensować sobie tą odtwórczość, stara się uczynić wszystko, aby osiągnąć perfekcyjny efekt. Wizualnie te modele są doskonałe, ale gdy na nie patrzę, to mam wrażenie, że czegoś im brakuje.

Duszy. Rozpoznawalnego gołym okiem stylu pracy autora.

środa, 10 grudnia 2008, yarpenzirgin

Polecane wpisy

  • RMS Titanic - stan obecny

    Po dłuuuugiej przerwie wrzucam zdjęcia obrazujące stan na dziśdzień. Przerwa w pracach była efektem zmęczenia materiału wykonawcy modelu, czyli mnie, uświadomie

  • RMS Titanic - pierwsze zdjęcia

    W sumie cztery, może niezbyt piękne, ale na razie jedyne... Prawa burta przed malowaniem nadbudówek: Lewaburtapo malowaniu nadbudówek:

  • RMS Titanic - kadłub

    Miłe złego początki. W sumie jest to9 elementów (13 jeżeli doliczyć ster i śruby) - 2 połówki tworzące dno i burty, 3 wewnętrzne wsporniki mające na celu zapobi

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: