statystyka
Blog > Komentarze do wpisu

RMS Titanic - pierwsze wrażenia

Co, jak, gdzie i kiedy...
1. Model i wydawca.
Wykonywany model został wyprodukowany przez firmę Revell w skali 1:400 i ma numer katalogowy 05206.
W pudełku znajdują się cztery wypraski z czarnego plastiku (2 połówki kadłuba + usztywnienia), 6 z białego (pozostałe części), szpulka z czarną nicią na olinowanie, kalkomanie i instrukcja. Model nie zawiera kleju i farb.
Załączona instrukcja wydaje się być na pierwszy rzut oka zrobiona jasno, przejrzyście i zrozumiale.
Budowa modelu wymaga zakupienia farb firmy Revell o nr: 9, 30, 88, 92, 91, 92, 94, 301, 302, 310, 330, 331, 364, 374, 382.
2. Wykonawca:
Yarpen Zirgin, czyli ja. :)
Modelarzuję od lat kilkunastu, aczkolwiek do tej pory wykonywałem modele kartonowe. Ponieważ moje warunki mieszkaniowe w chwili obecnej nie pozwalają na rozstawianie dość dużych "kartonów", postanowiłem przestawić się na plastiki. Modele te wykonuję w wersji podstawowej, bez wodotrysków w postaci blaszek, wkładu własnego czy waloryzacji malowaniem do postaci "używanej".
Nawiasem mówiąc, to normalnie nie wykonywałbym w/w modelu Titanica (patrz "warunki mieszkaniowe"), ale model wpadł mi w ręce bardzo okazyjnie, więc postanowiłem sprawdzić na ile plastik nadaje się do wykonywania modeli statków.
3. Wykonanie:
Jak to już zaznaczyłem, model będzie wykonany w wersji podstawowej, bez "wodotrysków". Podczas budowy będę używał typowych narzędzi (pilniki, cążki, nożyk). Kleje dwóch rodzajów:
1. Firmy WAMOD z igłą jako dozownikiem.
2. Firmy CHEMATIC z pędzelkiem.
Ponieważ bardzo lubię farby Humbrola, to i w tym modelu postanowiłem się nim posługiwać, aczkolwiek nie zawsze będzie to dokładnie ten sam kolor, który odpowiada danemu numerowi Revell. Listę farb będę podawał w kolejnych wpisach, omawiając kolejne etapy budowy.
niedziela, 30 marca 2008, yarpenatw

Polecane wpisy

  • Dokładniejsi od oryginału

    Modelarze Spacerując po sklepach modelarskim można w wielu z nich, zwłaszcza większych, pooglądać modele wykonane przez różnych modelarzy. Są to modele wykonane

  • RMS Titanic - stan obecny

    Po dłuuuugiej przerwie wrzucam zdjęcia obrazujące stan na dziśdzień. Przerwa w pracach była efektem zmęczenia materiału wykonawcy modelu, czyli mnie, uświadomie

  • RMS Titanic - pierwsze zdjęcia

    W sumie cztery, może niezbyt piękne, ale na razie jedyne... Prawa burta przed malowaniem nadbudówek: Lewaburtapo malowaniu nadbudówek:

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: